РУС БЕЛ ENG

Каникулы

План

ідэалагічнай і выхаваўчай работы на асенніх канікулах

2022/2023 н.г.

Месяц

 

Агульнашкольныя /класныя мерапрыемствы/

Работа сацыяльнага педагога

Спартыўна-масавыя мерапрыемствы

Мерапрыемствы центра культуры в.Альхоўка

31.10

 

 

 

СМС рассылкі  “Бяспека на канікулах”

 

 

 

Трэнінгавы занятак па

згуртаванню “Мы і наш клас”(5-7 класы)

12.00-13.00

 

Дзень рэкордаў

(1-4 кл.)

11.00-12.00

Трэнажорная зала

Секцыя “Спартыўныя гульні”

17.00-18.00

 

01.11

 

 

 

 

 

Мерапрыемствы ў класных калектывах

(па асобнаму плану)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Віртуальнае падарожжа “Сімвалы Беларусі”

 

 

Кансультацыя вучняў 9-11 класаў”  “Вывучаем законы-абараняем сябе””

15.40-16.40

Чэмпіянат паміж вучнямі пачатковых класаў па настольным тэнісе

13.00-14.00

 

 

  02.11

 

Унутрышкольныя спаборніцтвы па футболе

 (5-11 кл.)

15.00-16.00

Школьны стадыён

 

 

03.11

Прававы занятак “Твае абавязкі, падлетак” (5-8 класы)

13.00-14.00

 

Заняткі аб’яднання па інтарэсах “Лёгкая атлетыка”, 11.00-11.45;

 

 

 

04.11

Кансультацыя бацькоў 1-8 кл“Упартасць як псіхічны стан і асаблівасці паводзін дзяцей”

17.00-18.00

Унутрышкольныя спаборніцтвы па настольнаму тэнісе (5-11)

13.00-14.00

Фае школы

 

 

 

 

 

 

 

 

05.11

Экскурсія г. Мінск  “Сімвал веры і надзеі”

 

Экскурсія г. Мінск  “Сімвал веры і надзеі”

 

 

 

 

План

ідэалагічнай і выхаваўчай работы на зімовых канікулах

 2022/2023 н.г.

Месяц

 

Агульнашкольныя мерапрыемствы

Работа з

 педагогам-арганізатарам

Спартыўна-масавыя мерапрыемствы

Работа аб’яднанняў па інтарэсах (па графіку нак канікулах)

Работа спартыўнай залы (па асобнаму графіку)

26 снежня

КТС “У гасцях у Дзеда Мароза” (падрыхтоўка да навагодніх святаў) (1-11 кл)

На працягу дня

Назіранні за прыродай “Кірмаш народнай мудрасці”(1-4 кл)

12.00-13.30

Акцыя “Пакарміце птушак”

Акцыя “Дом без адзіноты”

На працягу канікул

 

Праднавагодні турнір па амрэслінгу

13.00-14.00

27 снежня

Парад гісторый  “У Новы год за казкамі”

(навагодні ранішнік) (1-6 кл.)

12.00-13.30

Калядны інтэлектуальны турнір “Што?Дзе7Калі7”з Навагогднімі сюрпрызамі” (7-11 кл)

17.00-19.30

Навагодні чэлендж “Павіншуй краіну з Новым годам” (5-8 кл.)

13.00-13.30

 

 

 

28 снежня

Прагляд кінафільма “Дарога не даруе свавольстваў” 91-5 кл)

11.00-12.00

Віктарына “Зялёны свет”, у рамках акцыі “Бяспечныя канікулы” (9-11 кл.)

12.00-13.00

Пазнавальная гульня «Канікулы – час цудоўны і бяспечны»  (6-8 кл.)

12.00-13.00

 

Унутрышкольныя спаборніцтвы па валейболе (5-11 кл.)

13.00-14.00

Спартыўная зала

29 снежня

 

Гадзіна выразнага чытання “Зімовыя вершы і апавяданні беларускіх пісьменнікаў (1-4 кл.)

12.00-13.00

 

Вучоба актыва

(5-6 кл.)

11.00-12.00

 

 

Унутрышкольныя спаборніцтвы па настольным тэнісе (5-11 кл.)

13.00-14.00

Спартыўная зала

30 снежня

 

Гульня “Поле цудаў”1-4 кл

Прававы квэст   “Лабірынтамі Закона”(9-11 кл.)

12.00-13.00

 

Працоўная акцыя “Зрабі свет чысцейшым”

(5-8 кл.)

11.00-12.30

Унутрышкольныя спаборніцтвы па настольным тэнісе

(5-11кл.)

13.00-14.00

31 снежня

Наведванне і віншаванне дзяцей з каляднымі святамі ў рамках

акцыі “Нашы дзеці”(9-11 кл.)

На працягу дня

 

Віртуальнае падарожжа па рэзідэнцыі беларускага Дзеда Мароза ў НП “Белавежская пушча”(1-5 кл.)

12.00-13.00

Гульнявая праграма “Давайце жыць дружна!”(6-8 кл.)

11.00-12.30

Шашачны турнір “Не сілай, а розумам”

13.00-14.00

3 студзеня

Хвілінка здароўя “Жыццё, здароўе і побыт”(5-8 кл.)

11.00-12.00

Акцыя “Здаровая сям’я, здаровая краіна!”

На працягу дня

Акцыя “Берагчы прыроду – значыць любіць Радзіму”.

На працягу дня

 

Народныя гульні і забавы на свежым паветры

13.00-14.00

4 студзеня

Кіналекторый “Беларусьфільм” запрашае”

11.00-12.30

(6-11 кл)

Экскурсія  г. Мінск

На працягу дня

 

Конкурс калажаў “Спартыўныя дасягненні беларусаў у 2022 годзе”(1-11 кл.)

11.00-12.30

Спартыўна-гульнёвая праграма “Снегавік”

13.00-14.00

5 студзеня

Інтэрактыўная гульня “Наш выбар” (7-8 кл.)

Гадзіна зносін «Наркотыкі – не наша тэма” (9-11 кл.)

12.30-13.30

 

Інтэлектуальны турнір “Мая Астравецчына”(5-6 кл.)

11.00-12.30

Шахматна-шашачны турнір “Мы любім гуляць”

13.00-14.00

6 студзеня

Пазнавальная гульня “Пад чыстым снегам Каляд”(1-4 кл.)

Віктарына “Беларускія традыцыі” (9-11 кл.)

11.00-12.30

Інтэрактыўная гульня “Абрады і звычаі беларусаў”(5-8 кл.)

11.00-12.30

Калектыўна-творчая справа “Зімовыя забавы”

13.00-14.00

 

Намеснік дырэктара па вучэбна-выхаваўчай рабоце                           А.І.Кусойць

 

 

План

сацыяльнай, ідэалагічнай і выхаваўчай работы з вучнямі ДУА “Альхоўская сярэдняя школа”

на вясенних каникулах з 27.03 па 01.04.2023

Экалагічнае і эстэтычнае выхаванне

Фальклорнае свята “Вітаем веснікаў вясны”

27.03

1-6

Лапуня К.Г., класныя кіраўнікі

Працоўнае і эканамічнае выхаванне

Вясенні кірмаш “Падарункі да свята”

Працоўная акцыя “Зялёны падаконнік”

28.03

1-11

Класныя кіраўнікі

Прававое выхаванне

Падарожжа па Дзіцячым прававым сайце

29.03

1-11

Варанішча Г.С., класныя кіраўнікі

Духоўна-маральнае выхаванне

Акцыя “Дом без адзіноты”

Круглы стол “Хрысціянскія традыцыі беларускай сям’і”

 

30.03

8-11

Лапуня К.Г., класныя кіраўнікі

Экскурсійная дзейнасць

Экскурсія “Аб чым звоняць званы Хатыні”

31.03

1-11

Кусойць А.І., класныя кіраўнікі

Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне

Калектыўная творчая справа “Беларусь-краіна тваёй будучыні”

31.03

8-11

Варанішча Г.С., класныя кіраўнікі

Ідэалагічнае, грамадзянскае і патрыятычнае выхаванне

Матэматычныя жарты  “Раз,два…”;

 

віртуальнае падарожжа “Гісторыя сяброўства”;

 

размова-разважанне “Гэта вам не жартачкі

01.04

1-4

 

5-11

 

 

7-11

Міхайлава В.І, класныя к

іраўнікі

Саўко Л.У.

Варанішча Г.С., класныя кіраўнікі

План

арганізацыі летняй занятасці вучняў

 ДУА «Альхоўская сярэдняя школа» на летні перыяд 2022 года

 

Назва мерапрыемства

Тэрмін правядзення

Адказныя

1

Работа спартыўнай пляцоўкі Здаровы я-здаровая краіна

(панядзелак-субота, 17.00-20.00)

Чэрвень-жнівень

Яновіч В.К.

Педагагічныя работнікі (па графіку)

2

Работа гульнявой пляцоўкі  “А ў нас у двары(панядзелак-субота, 10.00-13.00)

3

Марафон «Лета на карысць»

(Мы ў INSTAGRAM)

Климашевскис Е.В.

Класныя кіраўнікі

4

Работа валанцёрскага атряда Дарога дабрыні”

Кусойць А.І.

5

Работа цімураўскага атрада “Клопат”

Лапуня К.Г.

Класныя кіраўнікі

6

Хобі-цэнтр «Ачумелыя ручкі»

Кусойць А.І.

Міхайлава В.І.

7

Прафілактычны праект “Лета бяспекі-канікулы без дыму і агню"

Кусойцьь А.І.

Класныя кіраўнікі

8

Кансультацыйны пункт “Ёсць пытанне"

Кусойць А.І.

Варанішча Г.С.

9

Праект “Кніга скаргаў прыроды”

Міхайлава В.І.

 

 

Уласік Г.У.

(па згодзе)

 

 

Уласік Г.У.

Педагагічныя работнікі (па графіку)

 

 

Кусойць А.І.

Лапуня К.Г

Класныя

кіраўнікі

10

Наведванне аб'яднанняў па інтарэсах на базе аддзела культуры і вольнага часу в.Альхоўка:

-клуб аматараў гульні "Забава", першая нядзеля месяца, 15.30-17.00;

-гурток сольных спеваў «Галасок», чацвер, нядзеля 17.00-17.45;

-гурток “Самоделкин”, среда, 16.00-17.30;

-гурток “Вясёлы аловак”, пятніца 16.00-17.30

11

Дзіцячая дыскатэка на базе аддзела культуры і вольнага часу в. Альхоўка, кожную нядзелю з 17.00-19.00

12

Акцыя “Зрабі свет чысцейшым”

 

13

Праект “Таямніцы малой радзімы”

14

Фотаконкурс Маё яркае лета”

ЧЭРВЕНЬ

1.

Работа майстэрні па рамонце кніг “Кніжкіна бальніца"

Панядзелак, серада

13.00-14.00

Гражуль-Гульбінская Д.В.

2.

Удзел у раённым свяце прысвечаным Дню абароны дзяцей  “ Адрас дзяцінства-гэта лета»

01.06

Варанішча Г.С.

3.

Акцыя  “Хто, калі не мы!" (5 чэрвеня-Сусветны дзень навакольнага асяроддзя (Дзень эколага)

04.06

Куцька Я.І., члены лясніцтва “Жывіца”

4.

Работа вытворчай брыгады

06.06-11.06

Чэбатароў Я.У.

5.

Работа лагера з кругласутачным знаходжаннем дзяцей “Восьмы цуд свету

12.06.- 29.06.2022

Анімуцкая Л.І.

Кусойць А.І.

6.

Работа будатрада “Жывіца”

15.06-27.06

Лапуня К.Г.

7

Майстэрня камп’ютарных гульняў “Электроша"

01.06.-15.06.

Гайкевіч Т.Я.

8

Экскурсія ў г.Ашмяны “Легенды і паданні Гальшанскага замка”

 

Кусойць А.І.

9.

Сустрэчы з прадстаўнікамі РАНС, РАУС, ДАІ

Кусойць А.І.

10.

Марафон  “Мы памятаем. Родныя твары Перамогі (стварэнне альбома Памяці)

22.06.

Саўко Л.У.

Класныя кіраўнікі

11.

Флэшмоб "Мы лепшыя" (30 чэрвеня-Дзень моладзі)

30.06

Лапуня К.Г.

ЛІПЕНЬ

1

Велапрабег Сцяжынкамі Бацькаўшчыны (наведванне школьнага музея ДУА Міхалішкоўская сярэдняя школа

03.07.2022

Яновіч В.К.

Класныя

кіраўнікі

2

Конкурс на лепшую ідэю выкарыстання поліэтыленавых пакетаў "Прыгажосць з нічога" (З ліпеня-Сусветны дзень без поліэтыленавых пакетаў)

04.07.2022

Куцька Я.І.

Классные руководители

3

 Выраб лэпбука "Дзіўныя пчолы" (10 ліпеня-Міжнародны дзень пчол)

08.07.2022

Гражуль-Гульбінская Д.В.

4

Конкурс "Юны веласіпедыст" на веданне прылады ровара, дарожнай азбукі, па фігурным кіраванню ровараў

14.07.2022

Чэбатароў Я.У.

6

Акцыя ТрудКрут

21.07.

Лапуня К.Г.

7.

Спартландыя Быць здаровым – гэта здорава!

29.07.

Сідарэвіч Ч.В.

 

 

 

                                                                         ЖНІВЕНЬ

1.

Майстэрня камп’ютарных гульняў “Электроша"

 

Гайкевіч Т.Я.

2.

Работа майстэрні па рамонце кніг “Кніжкіна бальніца"

панядзелак, серада

13.00-14.00

Гражуль-Гульбінская Д.В.

3.

Акцыя Табе, хлебароб!

жнівень

Лапуня К.Г.

4.

 Выраб лэпбука " Мая любімая котка "

( 8 жніўня-сусветны дзень кошкі)

06.08.

Гражуль-Гульбінская Д.В.

5.

Шашачны турнір “Чорныя і белыя"

17.08

Яновіч В.К.

6.

Спартыўныя гульні “Летнія забавы"

24.08.

Яновіч В.К.

7.

Гульні з мячом «Гарачая бульба», «Мой вясёлы звонкі мяч»

29.08.

Яновіч В.К.

8.

Акцыя «Збяры партфель першакласніку»

жнівень

Варанішча Г.С.

Класныя кіраўнікі